HakkımızdaGözlük ile serüveni 1959 yılında, Muğla ili, Milas ilçesinde başlayan Akşehirli ailesi, 60 yılı aşkın süredir optik mağaza perakendeciliği, optik cam imalatı, gözlük ithalatı&ihracatı ve marka distribütörlükleri yapmıştır.

Kurucumuz Hasan Akşehirli (1935), 1959 yılında Milas'ta, Muğla ilinin ilk gözlükçüsü olarak faaliyete başlamıştır.

1976 yılında İzmir, Bornova'nın yine ilk gözlükçüsü olarak mesleğini icra etmeye devam etmiştir.

1980 yılında, oğlu Halil İbrahim Akşehirli, 1990 ylılında Mehmet Zeki Akşehirli şirkete dahil olmuştur. 1999 sonunda Mehmet Zeki Akşehirli kendi isteği ile bu oluşumdan ayrılmıştır. Güven Gözlük ismiyle yoluna devam etmektedir.


İzmir'de 1991-2008 yılları arasında aile gözlük camı (ADESE CAM SANAYİ) imalatı yapmış ve Türkiyede ki meslektaşları ile tanışma fırsatı bulmuştur.

2011 yılı sonu itibariyle İzmir Bornova ve Bayraklı şubelerine ilave olarak, Halil İbrahim Akşehirli'nin oğlu Hasan Basri Akşehirli ile kurulduğu yer olan Milas'ta yeniden var olan Güven Optik, 2018 yılında ise Yağmur Optik'i bünyesine katmış, kurulduğu yer olan Milas (Muğla) yatırımlarını sürdürmektedir. 


2016 yılında ise tüm faaliyetlerimiz Potential Optical Ltd. Şti. ünvanıyla KODAK (2019), ART LIFE BARCELONA (2019) ve MOTIVUM (2018) markalarınında Türkiye distribütörlüğünü alarak hızla büyümektedir. 

Ayrıca OTTOPTİK, ALYSON SASSO, UNDEFINED, MAGIC Gözlük, DEEP PURPLE markalarını kendi mağazalarında ve Türkiye'nin çeşitli seçkin optik firmalarına satışını gerçekleştirmektedir.

Halen İstanbul, İzmir ve Muğla'daki perakende mağaza ve ofisleri ve 30'u aşkın çalışanıyla, toptan gözlük ticareti yaparken; tüm teknolojik yeni ekipman ve optik ürünleriyle perakende hizmetini de sürdürmektedir.

Uzman hizmet ve hakkaniyetli fiyat politikasıyla, müşterilerinin yerine kendisini koyan anlayışını devam ettirmektedir.

100.000'ler ile ifade edilecek müşteri portföyüne, 'Gözlük Almak Ciddi Bir İştir' sloganıyla, mesleğine karşı ciddiyet, saygı ve sevgiyi göstermektedir.

Her günü yepyeni olan dünya yaşantısında, mesleğimize olan aşkımızı her daim yenilenerek sürdüreceğimize, doğru gözlük satmaktan vazgeçmeyeceğimize söz veriyoruz.